W ostatni weekend czerwca na terenie naszego Domu odbył się Piknik „Powitanie Lata”, organizowany w ramach XI edycji Festiwalu Sąsiedzkiego „Wespół w Zespół dla Solca i Powiśla”.

Wśród piknikowych atrakcji uczennicy mogli obejrzeć m.in. występ Mieszkańców z przepięknym koncertem przygotowanym przez muzykoterapeutkę p. Ewę. Wystąpił Pan Jan prezentując wybrane utwory fortepianowe. Po raz kolejny muzycznie zachwycił występ grupy Appasionata oraz wokalny popis Pana Juliana Latosa, który śpiewał wspaniałym tenorem. Po akcencie wokalnym przyszedł czas na taneczny występ pań z grupy Assaya, które zaprezentowały tańce orientalne. Ostatnim elementem artystycznym był występ Pani Weroniki Paradowskiej i Pana Jędrzeja Ziółkowskiego, którzy zachwycili nas m.in. wykonaniem „The Time of My Life”.

Oprócz występów artystycznych na gości czekały również inne atrakcje. W ogrodzie można było przytulić i pokarmić urocze alpaki, które zyskały zainteresowanie zarówno najmłodszych, jak i najstarszych uczestników Pikniku. Na dzieci czekały różnorodne atrakcje, m.in. malowanie twarzy, tatuaże, warkoczyki, kolorowanki, gry planszowe, zabawy i animacje. Wszystko prowadzone przez niezastąpionych wolontariuszy! Odbył się także trening gry w boule. Przez cały czas trwania wydarzenia, dostępny był stragan z pracami Mieszkańców DPS, koordynowany przez terapeutkę Panią Amelię.  Można było także posmakować piknikowych lodów, przekąsek czy  franciszkowego ciasta. W porze obiadu zaprosiliśmy wszystkich uczestników na przysmaki z grilla. Ostatnim punktem programu był „ognisty” występ grupy Devil Fire Warsaw, którzy zaprezentowali pokaz zręcznościowy z ogniem! Było naprawdę GORĄCO!

Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom, wolontariuszom i osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy plenerowej. To dzięki Wam udało się stworzyć niezwykłą atmosferę Pikniku! Jesteśmy wzruszeni jak wiele utalentowanych osób zechciało wystąpić dla Mieszkańców i sąsiadów z Powiśla! Mamy nadzieję na kolejne spotkanie we wrześniu, podczas jesiennej odsłony Pikniku – tym razem na „Pożegnanie Lata”. Do zobaczenia wkrótce;)