Ostatniego dnia czerwca 2020 r. w DPS odbyło się uroczyste spotkanie Dyrektora Pana Stanisława Miłońskiego z Mieszkańcami i Pracownikami DPS. Po 10 latach pracy na rzecz Domu Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego w Warszawie, Pan Dyrektor udał się na zasłużona emeryturę. Trudny czas pandemii COVID-19 spowodował, iż spotkanie odbyło się w kameralnym gronie. Pożegnanie Dyrektora zostało podzielone na trzy części. Pierwsze spotkanie obyło się w świetlicy Zespołu Mieszkalnego Pierwszego Piętra, gdzie Prezes Rady Mieszkańców P. Aleksander podziękował za lata wspaniałej i ciężkiej pracy na rzecz seniorów.

„Z okazji przejścia na emeryturę życzymy Panu Dyrektorowi,
żeby czas wolny od pracy i obowiązków zawodowych wykorzystał Pan najlepiej jak potrafi,
żeby mógł teraz w 100% korzystać z życia,
poznać smak wspaniałych podróży,
poczuć uroki wyjątkowych chwil w gronie najbliższych.
Żył długo i szczęśliwie
i zawsze z uśmiechem na ustach wspominaj życie zawodowe!”

Mieszkańcy II Zespołu Mieszkalnego również byli wdzięczni Dyrektorowi za poświęcone im lata, troskę i wsparcie. Seniorzy obdarowali Dyrektora kwiatami i własnoręcznie wykonanymi prezentami. Chętnie skorzystali z chwili rozmowy z przyszłym emerytem.

Następnie Dyrektor spotkał się z władzami Towarzystwa Przytułku i Pracownikami DPS, którzy podziękowali za długoletnią owocną współpracę. Kuchnia przygotowała na osłodę niezwykle efektowny i smaczny tort. Nie było końca rozmowom i wspomnieniom minionych 10 lat.

W intencji przyszłego emeryta odprawiona została uroczysta msza święta celebrowana przez kapelana Domu ks. Bernarda.

Dziękujemy Panu Stanisławowi Miłońskiemu za 10 lat pracy na rzecz Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Towarzystwa Przytułku św. Franciszka Salezego.